Škola starého tance

Nabídka ubytování v Ratajích nad Sázavou


Dolní hrad – Pirkenštejn

V letošním roce se vám dostane jedinečné příležitosti zakusit krásný ale i tvrdý život na středověkém hradě. Program letní školy je připravován jako speciální projekt v podmínkách „living history". Pouze pro malou skupinu účastníků semináře budou zajištěny tři místnosti bez pokojového zařízení v prostorách hradního paláce, a to v ceně 100,-Kč/noc. Je nutné přivézt si vlastní kožešiny na spaní. Pokud nemáte žádné dobové vybavení ke spánku, můžete si přivézt spacák a karimatku. Podmínkou pobytu na hradě je kostýmová povinnost – nejsou povoleny mobilní telefony, hodinky, počítače, varné konvice, plynové vařiče, ani moderní kuchyňské nádobí a náčiní apod. Z kostýmové povinnosti jsou vyjmuty pouze ubytovací místnosti. Uvnitř hradu bude možné využít historickou kuchyni vybavenou dobovým nádobím, zatápět se bude dřevem. K dennímu umývání poslouží středověká lazebna a voda ohřívaná na ohni.

Pension „ČTRNÁCTKA“

Nám. Míru 14, Rataje n/S., tel.: 602 292 832 Otto Kmínek, kminota@atlas.cz.

Pension je předběžně reservován pouze pro účastníky a lektory taneční školy do poloviny května! Vaši reservaci, prosím, uveďte na přihlášce. V patře jsou volné 2 dvoupokojové apartmány s koupelnou a wc; každý apartmán má 1 dvoulůžkový a 1 třílůžkový pokoj. Celková kapacita 10 lůžek (bez přistýlek), k dispozici společenská místnost a bar s širokou nabídkou nápojů (od nealkoholických po aperitivy a výběr vín) a možností studené kuchyně, zahrada s posezením u ohniště a výhledem do údolí. Cena ubytování je 300,-Kč/noc, snídaně 50,-Kč.


Reservaci jiného ubytování si každý účastník semináře zajistí individuálně dle uvedené nabídky:

Restaurace a pension „U Jindřicha“

Nám. Míru 32, Rataje n/S., tel.: 739 031 071 Jindřich Košťál, jindrich.kostal@seznam.cz.

V přízemí 1 čtyřlůžkový pokoj se sprchovým koutem a společným wc; v patře 2 pětilůžkové pokoje s přistýlkou v patrové vestavbě (možnost osmi lůžek) a 1 třílůžkový pokoj s koupelnou a wc. Cena ubytování je 300,-Kč/noc, při obsazení osmilůžkového pokoje sleva; v restauraci lze objednat snídaně.

Pension „Mlýn Kuchelník“

Na břehu řeky Sázavy (asi 15 minut chůze od zámku), nabízí trojlůžkové pokoje s koupelnou a wc za cenu ubytování 200,-Kč/noc. Reservace na tel.: 602 208 020 Norbert Peřina.

Rekreační zařízení Bořeň (květen – září)

Rekreační zařízení umístěné přímo u řeky Sázavy nad ratajským jezem. Nabízí ubytování v chatkách pro 4 osoby. V chatce je základní vybavení (vařič, nádobí, lednice) společné sociální zařízení a společenská místnost s výčepem. Chatka pro 4 osoby během sezóny (červenec – srpen) 500,-Kč/den, postavení stanu v areálu střediska 100,-Kč/den. Reservace na tel.: 602 666 102 Milan Kopecký, dingo@mybox.cz, fotogalerie na http://www.agentura-mkp.kvalitne.cz/contact.php.

Všem zájemcům o ubytování v uvedených pensionech doporučujeme, aby si místa reservovali s dostatečným předstihem.